1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Takipsizlik Kararı Verilmesi
Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Takipsizlik Kararı Verilmesi

Muhsin Yazıcıoğlu Davasında Takipsizlik Kararı Verilmesi

ESKİŞEHİR (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada verilen takipsizlik...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada verilen takipsizlik kararına itiraz etti.

İl Başkanı Ahmet Ulupınar, Eskişehir Adalet Sarayı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, merhum genel başkanları Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin soruşturmada verilen takipsizlik kararının kaldırılması için tüm Türkiye'de olduğu gibi Eskişehir'de de ilgili sulh ceza hakimliğine itiraz dilekçesini verdiklerini söyledi.

Delil ve belgeleri dosyada mevcut iken planlı, programlı ve tasarlayarak Yazıcıoğlu'nun öldürüldüğü, ölüme terk edildiği sabit olduğu halde onun dosyasının kapatılması için üstün gayret gösterilmesini üzülerek takip ettiklerini ifade eden Ulupınar, şunları söyledi:

"Daha önce de bir kısım şüpheliler hakkında takipsizlik verilmişti. Şimdi tüm şüpheliler yönünden verilen takipsizliği de anlamamız ve kabullenmemiz mümkün değildir. Bizler gerçeğin peşindeyiz. Maddi gerçekleri, dosyada var olan delilleri yok sayarak Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararını kabul etmiyoruz."

Ulupınar, bu kararın kaldırılarak tüm şüpheliler yönünden mevcut deliller doğrultusunda yargılama yapılması için kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kaldırılarak dosyanın savcılığa iade edilmesine karar verilmesini talep ettiklerini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler