1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Mülteci Çocuklara Sportif Destek
Mülteci Çocuklara Sportif Destek

Mülteci Çocuklara Sportif Destek

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da mülteci çocuklara Türkiye'ye uyum sağlamaları ve fiziksel becerilerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli spor branşlarından...

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da mülteci çocuklara Türkiye'ye uyum sağlamaları ve fiziksel becerilerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli spor branşlarından antrenmanlar yaptırılıyor.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından "Türkiye’deki Uluslararası Koruma Başvurusu Sahipleri İçin, Koruma Mekanizmalarının Güçlendirilmesi" projesi kapsamında mülteci çocuklara masa tenisi, badminton, savunma sporları gibi branşlarda antrenman yaptırılıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, yaptığı açıklamada, antrenmanların yarı yıl tatilinde başladığını ve sonrasında da devam edeceğini söyledi.

Antrenmanların haftanın belirli günlerinde devam ettiğini belirten Gerginci, "Sığınmacı misafirlerimizin ülkemize uyum göstermeleri, fiziksel, bilişsel ve duyuşsal becerilerinin üst seviyeye çıkarmaları hedeflenmektedir." dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler