1. HABERLER

  2. ADS

  3. MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ VEREN KURUMLAR İSTANBUL
MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ VEREN KURUMLAR İSTANBUL

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ VEREN KURUMLAR İSTANBUL

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ VEREN KURUMLAR İSTANBUL

A+A-

    Mesleki yeterlilik sağlayan kişilere verilen belgenin adı mesleki yeterlilik belgesidir. Bu belge ile istediğiniz alanda iş bulma kolaylığı sizlere sunulmaktadır. Günümüz şartlarında iş bulmanın zorluklarını düşünürsek yeterlilik belgesi kişiler için bir zorunluluk haline gelmektedir. Hele ki bir de yeterlilik belgesine sahip olmayanların çalıştırılamayacağı 40 maddeden oluşan iş listesini gören ve o sektör içerisinde yer alan herkesin yeterlilik belgesi almak için kurumlar aramaya başlayacağı aşikârdır. Sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz MYK mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar İstanbul merkezli olmak üzere sizin için derlediğimiz listeye göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

      Yeterlilik belgesini almak için öncelikle belge almak istenilen mesleğin ulusal yeterliliği olup olmadığı kontrol edilmeli. Arkasından da mesleki yeterlilik kurumu içerisinde sınavların ve sonucunda belgelendirme yapılması adına yetki verilen belgelendirme kuruluşunun varlığının bulunması şarttır. MYK mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar İstanbul ili adı altında düzenlenmiş birçok kuruma sitemiz üzerinden ulaşmanız işlerinizi kısa sürede halletmenizi sağlayacaktır. Kişiler kuruluşlarını seçtikten sonra tüm sınav ve belgelendirme işlemlerini o kuruluşlara devretmiş olarak sınav zamanı geldiğinde o kuruluşlara giderek işlemlerini gerçekleştirirler. Hem teorik bilgi anlamında ölçüm hem de uygulamalı olarak yapılan sınavların sonucunda yeterli performansı gerçekleştirebilen adaylar için yeterlilik belgesi düzenlenerek kimlik kartı niteliğinde başarılı olan adaylara teslim edilecektir.

      Alınan yeterlilik belgesi ile birlikte bazı avantajları elde eden adaylar için iş bulmak daha kolay hale getirilmiştir. Türkiye içerisinde yeterlilik sağlamış sistem aracılığıyla işsizliğin önüne geçme imkânını yakalayabileceklerdir. Böylelikle istihdam artacak ve gelir seviyemiz artacağı için daha ferah, yaşanabilirliği artmış bir ülkede yaşama fırsatı yakalayabileceğiz. MYK mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar İstanbul ilinde daha çok aranır hale gelmiştir. Sebebine değinecek olursak; mesleki yeterlilik belgesine sahip olan kişilerin nitelikli iş gücü ile kaliteli hizmet üretebilecek bireylere istihdam noktasında talebin artmış olması etkilidir. Bu belge işveren için olduğu kadar çalışacak bireyler için de avantajlıdır. Eğitim alan kişinin öğrenmesi ve kişisel gelişimine destek olurken işveren için de kaliteli hizmet anlayışı ve tüketici memnuniyeti odaklı çalışan bir ekibe kurmuş olacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için MYK ve TURKAK tarafından akredite olan CERTURK firması ile irtibata geçebilirsiniz.

http://www.certurk.com

Telefon numaraları:

0216 494 16 98

0216 392 82 68

0216 392 82 69

 

Önceki ve Sonraki Haberler