1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. N11.com Türkiye'nin 16. Büyük Perakende Şirketi
N11.com Türkiye'nin 16. Büyük Perakende Şirketi

N11.com Türkiye'nin 16. Büyük Perakende Şirketi

Perapost Dergisi'nin "Perakendenin 100 Devi" araştırmasına göre n11.com, Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük 100 perakende şirketi sıralamasında 16. sırada yer aldı

A+A-

İSTANBUL (AA) - Perakende dünyasını buluşturan sektörün tek dergisi Perapost'un "Perakendenin 100 Devi" araştırmasına göre n11.com, Türkiye'de faaliyet gösteren en büyük 100 perakende şirketi sıralamasında 16. sırada yer aldı.

n11.com'un açıklamasına göre, Perapost ile CRIF iş birliğinde gerçekleştirilen araştırmada Türkiye'de perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2016 yılı net satış rakamları baz alındı.

n11.com, 2016 yıl sonu 1,7 milyar TL ticaret hacmiyle "Perakendenin 100 Devi" arasında 5 basamak birden yükselerek 16. sıraya yerleşti. n11.com, Türkiye'den listeye giren tek açıkpazar e-ticaret platformu oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen n11.com Genel Müdürü Won Yong Jo, KOBİ'lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Won Yong Jo, şunları kaydetti:

"Bilişim teknolojisindeki gelişme, sürekli değişen müşteri davranışları, yaşam biçimi gibi olaylar, e-ticaret sektörünün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yükselen sektörler arasına girmesine yol açtı. n11.com yenilikçi iş anlayışı, yaratıcılığı ve sektöre ilkleri getiren yapısıyla sektörde ilerleme kaydetmeye devam edecek. Perakendenin ilk 100'de 16. sıraya yerleşerek gücümüzü ve şeffaflığımızı bir kez daha gösterdik. Platformumuzda bulunan işletmelerin n11.com'un sağladığı e-ticaret deneyimi ve sunulan katma değerlerden faydalanarak ulaştıkları ticaret hacmi, n11.com'un ekonomiye kazandırdığı, özellikle KOBİ ağırlıklı üreticilerin cirosudur. Önümüzdeki dönemde de KOBİ'leri, bu sayede de e-ticareti büyütmeye devam edeceğiz."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler