1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nallıhan Kuş Cenneti Civarındaki Bölünmüş Yol Çalışması
Nallıhan Kuş Cenneti Civarındaki Bölünmüş Yol Çalışması

Nallıhan Kuş Cenneti Civarındaki Bölünmüş Yol Çalışması

AK Parti Ankara Milletvekili Ceylan: "Yol yapılırken, kuşların araç trafiğinden rahatsız olmaması adına tünelden geçiş sağlanacak"

A+A-

ANKARA (AA) - AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Beypazarı ve Nallıhan arasında yürütülen bölünmüş yol çalışması kapsamında Nallıhan Kuş Cenneti'ndeki doğal yaşamın trafikten etkilenmemesi için tünel yapılacağını bildirdi.

Ceylan, Beypazarı-Nallıhan bölünmüş yol çalışmalarıyla yol güzergahındaki Nallıhan Kuş Cenneti'nde incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ceylan, Nallıhan Kuş Cenneti'nin Ankara'nın en önemli sulak alanları arasında olduğunu söyledi.

Beypazarı ile Nallıhan arasında hayata geçirilen bölünmüş yol projesinin 1,5 kilometrelik kesiminin kuş cennetinden geçtiğine işaret eden Ceylan, şunları kaydetti:

"Nallıhan Kuş Cenneti Ankara'da en önemli bir yer. Burada bölünmüş yol çalışması yürütülüyor. Yol yapılırken, kuşların araç trafiğinden rahatsız olmaması adına tünelden geçiş sağlanacak. Kuş meraklıları, ayrıca buraya gelerek ziyaret edebilecekler. Gerçekten çok güzel bir çalışma, Karayolları Genel Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Burasının kuş cenneti olması ve yolun bu dikkate alınarak tünelle geçilmesi, Türkiye'de ilk. Burada tam 200 tür kuş yaşıyor. Bu proje olağanüstü bir proje ve çalışma."

Önceki ve Sonraki Haberler