1. HABERLER

  2. ADS

  3. Nedir Bu Hisse Senedi?
Nedir Bu Hisse Senedi?

Nedir Bu Hisse Senedi?

Nedir Bu Hisse Senedi?

A+A-

 

Sermaye şirketlerinin, ortaklarına, paylarını ve ortaklıklarını belgelemek için verdikleri kıymetli evraklara hisse senedi denilmektedir. Her sermaye şirketinin hisse senedi çıkartabilmesi mümkün olmamakta, bu senetler yalnızca Sermaye Piyasası Kurulu’nun izni ile çıkartılmaktadır.

Hisse Önerileri Alın

Hisse senedi işlemi yapmak, bu işe yeni başlayacaklar için son derece zorlayıcı görünebilmektedir. Yine de hisse senedi alıp satarak, yatırım yapmakta olan yatırımcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Detaylı araştırmalar yapmak, takip etmek ve öneriler almak hisse senedi işlemlerinde büyük önem taşır. Hisse önerileri sunan kurumlar, hisse senedi fiyatlarını etkileyen çok sayıda nedeni takip ederler ve yatırımcılara destek sunmayı amaçlarlar.

Anlık Hisse Senedi Fiyatları

Hisse senedi fiyatları çeşitli parametrelerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. En önemli parametre ödenmiş sermaye miktarıdır ve bunun dışında, şirketin gelecek projeleri, şirketin genel seyri, fiyat/kazanç oranı gibi birçok durum hisse senedi fiyatının belirlenmesinde önemli bir yere sahiptir. Arz talep dengesi ve faiz oranları gibi etkenler de fiyatlara etki etmektedir. Hisse senetleri için www.forex.com.tr adresi ziyaret edilebilmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler