1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Neşet Ertaş Kültür Ve Sanat Merkezi Yakında Hizmette
Neşet Ertaş Kültür Ve Sanat Merkezi Yakında Hizmette

Neşet Ertaş Kültür Ve Sanat Merkezi Yakında Hizmette

Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinin yakında hizmete gireceğini bildirdi

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 6 bin metrekare alanda planlanan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin yakın zamanda hizmete gireceğini belirtti.

Belediye Başkanı Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, kentin yetiştirdiği büyük ozan Neşet Ertaş’ın adını da yaşatacak olan kültür ve sanat merkezinin modern mimarisi ile şehre yakışır bir nitelikte tasarlandığını ifade etti.

Kültür ve Sanat merkezinin 6 bin metrekare oturum alanı ve 18 bin metrekarelik inşaat alanı ile Kırşehir halkına hizmet vereceğini dile getiren Bahçeci, şunları kaydetti:

"Kültür merkezimiz; 250 ve bin kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, etnografya müzesi, dernek odaları, kurs odaları ve yönetim birimini içinde barındıran bir kompleks şeklinde olacak. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezi yakın bir zamanda tamamlanacak. Modern mimari ile kültür merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Kültür merkezimizi Eylül ayında hizmete açmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hizmet vermeye başladığında tam bir kültür şehri olacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler