1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Nevşehir'den Kısa Kısa
Nevşehirden Kısa Kısa

Nevşehir'den Kısa Kısa

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında ilçedeki ilk ve ortaokullarla ve lise öğrencilerine limonata dağıtıldı.

A+A-

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında ilçedeki ilk ve ortaokullarla ve lise öğrencilerine limonata dağıtıldı.

Belediyece okullar ziyaret edildi, öğrencilerle sohbet edildi. Belediyenin sorumluluk ve çalışmaları hakkında da öğrencilere bilgiler verildi.

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Esra Pilav, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yaştan insanın belediyenin çalışma ve projeleriyle iç içe olduğunu belirterek, "Her kesime yönelik sosyal proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda belediyemiz öğrenciler için de zaman zaman küçük hediyelerle sürprizler yapıyor. Daha önce sağlıklı diş gelişimi ve ağız bakımı için 5 bin öğrenciye diş bakım seti dağıttık. Bu defa öğrencilere 'bir bardak meyve suyu bin vitamin' sloganıyla doğal limonata dağıtımları yapıyoruz." diye konuştu.

- Gülşehir'de bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığınca yeni nesillere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması ve obeziteyle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında Gülşehir'oe 30 lise öğrencisine bisiklet verildi.

Gülşehir Spor Salonu'nda düzenlenen törende bisikletler Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin, Nevşehir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hakan Öcal, Nevşehir Halk Sağlığı Şube Müdürü Levent Soysaldı ve Gülşehir Milli Eğitim Müdürü Hacı Mehmet Yıldız tarafından teslim edildi.

Kaymakamı Ertekin, sporu çok sevdiklerini dile getirerek, "Akşamları spor salonumuz doludur. Salon dışında da spor yapabiliyoruz. Hareketli bir nüfus var burada. Gülşehir'de daha önce de yine böyle bisiklet dağıtımı yaptık. Gülşehir'de bisikletliler dernek şubesi de vardır. Biraz daha bisiklet istiyoruz." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler