1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Nevşehir'den Kısa Kısa
Nevşehirden Kısa Kısa

Nevşehir'den Kısa Kısa

Nevşehir Kızılay Kan Merkezi tarafından “Kan ver hayat kurtar” sloganıyla yürütülen kampanya ramazan ayında da devam ediyor.

A+A-

Nevşehir Kızılay Kan Merkezi tarafından “Kan ver hayat kurtar” sloganıyla yürütülen kampanya ramazan ayında da devam ediyor.

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iftar saatinden sonra mesaiye başlayan Kızılay görevlilerinin ramazan ayının ilk haftasında 254 ünite kan topladıklarını belirtti.

Kan bağış kampanyasının ramazan ayı boyunca Yeni Mahalle’deki Kızılay Kan Merkezi’nde devam edeceğini anlatan Gülen, bayramdan sonra ise çalışmaların il merkezinin yanı sıra ilçe ve beldelerde yoğunlaştırılacağını kaydetti.

Gülen şöyle konuştu: "Nevşehir halkı kan bağışı konusunda çok duyarlı. Kan vererek birçok yaşama ümit olduklarının bilincindeler. Yıl boyunca mobil uygulamalarla çeşitli noktalarda kan bağışı almaya devam ediyoruz. Ramazan ayında da bu duyarlılık devam ediyor. Son bir hafta içinde 254 ünite kan bağışı alındı. Bayramdan sonra yeniden ekiplerimiz ilçe ve beldelerde çalışmalara yoğunluk verecek."

 

- İhtiyaç sahiplerine gıda paketi ulaştırdılar

Nevşehir Alperen Ocakları üyelerinin çalışmaları sonrasında hazırlanan gıda paketleri ildeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Alperen Ocakları İl Başkanı Ali Neşeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada ramazan ayı dolayısıyla başlattıkları kampanya çerçevesinde hazırlanan 67 gıda paketini yoksul ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırdıklarını belirtti.

İhtiyaç sahiplerine yardım amacıyla çeşitli dönemlerde kampanyalar organize edeceklerini dile getiren Neşeli, "İlimizdeki mağdur ailelere destek olmak amacıyla kampanya çalışması yaptık. Hazırlanan gıda paketlerini belirlenen evlere ulaştırdık. Ramazan ayı kardeşlik ve yardım ayıdır. Önümüzdeki süreçte de benzer çalışmalar düzenlemeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

 

- Kadınlara yönelik bilgilendirme seminerleri devam ediyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Nevşehir İl Müftülüğü işbirliğinde yürütülen kadınlara yönelik bilgilendirme seminerlerinin devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, kadınlara yönelik şiddet ve istismar konularında önleyici çalışmalar kapsamında bilgilendirme toplantıları düzenlendiği kaydedildi.

Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen seminerde, koruyucu ve önleyici çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler aktarılırken, sürecin çocuklara ve gençlere nasıl anlatılması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunuluyor.

Kadınlara yönelik bilgilendirme toplantılarına, yıl boyunca devam edeceği vurgulandı.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler