1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Nevşehir'den Kısa Kısa
Nevşehirden Kısa Kısa

Nevşehir'den Kısa Kısa

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde kaymakamlık halkla buluşmak amacıyla çeşitli mahallelerde iftar programları düzenliyor.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize...

A+A-

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde kaymakamlık halkla buluşmak amacıyla çeşitli mahallelerde iftar programları düzenliyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen iftar programları Alaattin mahallesinde devam etti.

Programda konuşma yapan Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, iftar sofrasında vatandaşla birarada olmak amacıyla gerçekleştirdikleri organizasyonun ramazan ayı sonuna kadar devam edeceğini kaydetti.

Eldivan, iki yıldır sürdürdükleri çalışmayı geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Programa, Belediye Başkanı İsmet İnce, İl Genel Meclis Üyesi Şaban Topuz, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan ve vatandaşlar katıldı.

 

- Derinkuyu'da çevre düzenleme çalışmaları

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde belediye tarafından başlatılan çevre düzenleme çalışmalarına hız verildi.

Ramazan bayramı öncesinde çalışmaların tamamlanması hedeflenirken şehir merkezine bağlanan cadde ve sokaklar yeşil bir görünüm için ağaçlandırılıyor.

Belediye Başkanı Ahmet Balcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe genelindeki ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra Atatürk caddesinde kilitli parke döşeme çalışmalarına başlanıldığını aktardı.

Balcı, "İlçemizin neredeyse tamamı kilitli parke taşlarıyla döşenmiş durumdadır. Eksik olan sokaklarda ise çalışmalar devam ediyor. Derinkuyu’nun daha yeşil ve yaşanabilir olabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler