1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Niğde'de Engelli Kursiyerlerin El Sanatları Sergilendi
Niğdede Engelli Kursiyerlerin El Sanatları Sergilendi

Niğde'de Engelli Kursiyerlerin El Sanatları Sergilendi

Niğde Halk Sağlığı Müdürlüğünce SODES kapsamında yürütülen "Hayata Tutunuyorum" projesi çerçevesinde engelli kursiyerlerin yaptığı el sanatları sergilendi.

A+A-

Niğde Halk Sağlığı Müdürlüğünce SODES kapsamında yürütülen "Hayata Tutunuyorum" projesi çerçevesinde engelli kursiyerlerin yaptığı el sanatları sergilendi.

Fertek Özel Eğitim Meslek Eğitim Merkezi Okulunda açılan sergide, 35 engelli kursiyerin ürettikleri el işleri vatandaşların beğenisine sunuldu.

Halk Sağlığı İl Müdür Vekili Dr. Ertan Değirmencioğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavisi devam eden kronik ruhsal bozukluğu olan hastaların risk altında bulunan gençler ve zihinsel engelli çocukların yalnız olmadıklarını ve toplumun bir parçası olduklarını söyledi.

Değirmencioğlu, projeyle kursiyer ve ailelerin zararlı alışkanlıklarla mücadele, engellerle baş etme, öz benliklerini kazanma, tedavilerinde devamlılık sağlama, toplumla barışık olma gibi yetkinlikler kazanmalarını sağlayıcı eğitimler vererek bilinçlenmelerini sağlamak istediklerini belirterek, "Engelli bireylerin eğitimi için gerekli ortamları hazırlamak da bütün kurumların en temel görevleri arasındadır. Destek verildiği sürece durumları ne olursa olsun öğrencilerimizin güzel işler başardığını, çok güzel eserler ortaya çıkardığını görmekteyiz." dedi.

Konuşmanın ardından serginin açılışı yapıldı, kursiyerlere sertifikaları verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler