1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Nitelikli Eleman İçin Önemli Bir Proje
Nitelikli Eleman İçin Önemli Bir Proje

Nitelikli Eleman İçin Önemli Bir Proje

Hidrokon ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.

A+A-

Araç üstü mobil vinç sektörünün lider firması Hidrokon ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sektörün teknik insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Selçuklu Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin elektrik-elektronik bölümünde okuyan öğrenciler haftada bir gün Hidrokon’un üretim tesislerinde pratik eğitim alacak. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen protokol törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ile Konya Sanayi Odası ve Hidrokon Konya Hidrolik Makine Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü katıldı. 
Törende konuşan Hidrokon Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, Hidrokon olarak sektörün teknik insan kaynağı ihtiyacını karşılamak için ellerini taşın altına koyduklarını söyleyerek, “Mesleki eğitim artık Türkiye’de her sektörün en önemli meselesi haline geldi. Sanayi tesislerimiz nitelikli insan kaynağı bulmakta çok zorlanıyor. Biz de kendi sektörümüz olan mobil vinç sektöründe aynı sorunu yaşıyoruz. Bu sorunu kaynağında çözmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzaladığımız protokol kapsamında, Selçuklu Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin elektrik-elektronik bölümlerinde okuyan öğrencilerimizin Hidrokon’da pratik eğitim alarak, sahada yetişmelerini hedefliyoruz. Temel amacımız hem sektörün yerli ve milli üretim gücünü artırmak hem de gençlerimizin niteliklerini artırarak üretim hayatına dahil etmek” şeklinde konuştu. 
TÜM SEKTÖRLERE ÖRNEK 
Konuşmasında Konya Sanayi Odası olarak da mesleki eğitim konusunda çok önemli çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Kütükcü, “Bu mesele bizim meselemiz. Bunun için tüm sektörlerimiz kendi insan kaynağı sorununa yönelik çalışmalar içinde daha aktif bir şekilde yer alırsa, çözüme daha hızlı kavuşuruz. İnşallah mobil vinç sektöründe imzaladığımız bu protokol tüm sektörlerimize örnek olur ” dedi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise, protokolün Konya’ya ve sektöre hayırlı olmasını dileyerek, “Bu protokol Konya’mız için son derece önemli ve anlamlıdır. İşbirliği ağımızı daha da genişletmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve Hidrokon Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nü imzaladı. 

Önceki ve Sonraki Haberler