1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Nn Hayat Ve Emeklilik'e Yeni Ceo
Nn Hayat Ve Emeklilik'e Yeni Ceo

Nn Hayat Ve Emeklilik'e Yeni Ceo

İSTANBUL (AA) - NN Hayat ve Emeklilik'in yeni Üst Yöneticisi (CEO) Marius Popescu oldu.Şirket açıklamasına göre, NN Hayat ve Emeklilik'te son 3 yıldır...

A+A-

İSTANBUL (AA) - NN Hayat ve Emeklilik'in yeni Üst Yöneticisi (CEO) Marius Popescu oldu.

Şirket açıklamasına göre, NN Hayat ve Emeklilik'te son 3 yıldır Genel Müdür olarak görev yapan Frank Eijsink, Hazine Müsteşarlığı'nın onayının ardından 1 Nisan 2017 itibarıyla bu görevi Marius Popescu'ya devrediyor.

Eijsink, görevi süresince ING Emeklilik markasının NN Hayat ve Emeklilik markasına geçişini gerçekleştirdi, NN'in hayat sigortası alanındaki pazar payını iki katına çıkarttı ve şirketi Bireysel Emeklilik'te Otomatik Katılım'a hazırladı.

Marius Popescu, 2005 yılından bu yana NN Romanya'da görev yapıyor. Son 12 yılda NN Romanya Yatırım Ortaklığı'nın Genel Müdürlüğü, NN Romanya'nın Finans Genel Müdür Yardımcılığı ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı gibi çeşitli üst düzey pozisyonda çalışan Popescu, 2013'ten bu yana NN Romanya'nın Genel Müdürü görevini sürdürüyor.

NN Hayat ve Emeklilik'in yeni Genel Müdürü olarak Popescu'nun önceliği hayat sigortası ve bireysel emeklilik alanlarındaki pazar payını büyütmek ve NN'in global stratejisine paralel olarak müşteri deneyimini daha da geliştirmek olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen NN Group Uluslararası Sigortacılık CEO'su Robin Spencer, şunları kaydetti:

"Marius Popescu, NN Romanya'nın CEO'su olarak istikrarlı bir şekilde beklentilerin de ötesinde sonuçlar elde ederek hem hayat sigortası hem de emeklilik alanında şirketin sektör liderliğini korumasını sağladı. Marius, büyüyen pazarlarda iş geliştirme konusunda ciddi deneyim sahibi ve NN Romanya'da son derece başarılı oldu.

Derin sigortacılık bilgisi, girişimci ruhu ve sonuç odaklılığı ile Marius'un NN Türkiye'nin başarısına ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler