1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nusaybin'de 437 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Nusaybinde 437 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Nusaybin'de 437 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Mardin Valiliği, Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonda, bugüne kadar 437 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 400 barikatın kaldırıldığını ve bin 24 el yapımı patlayıcı imha edildiğini bildirdi

A+A-

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, bugüne kadar 437 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 400 barikatın kaldırıldığını ve bin 24 el yapımı patlayıcı imha edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, vatandaşların can ve mal güvenliğinin yeniden tesis edilmesi amacıyla 14 Mart'ta başlatılan operasyonun sürdüğü belirtildi.

Çalışmalar süresince bin 755 kişinin güvenli bölgelere tahliyesinin gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, bölgedeki ailelere de 2 bin 237 gıda paketi dağıtıldığı ve 3 bin 248 kişinin de nöbetçi eczanelerden faydalanmasının sağlandığı ifade edildi.

112 Acil Servis'e gelen tüm çağrıların da karşılandığı vurgulanan açıklamaya şöyle devam edildi:

"Operasyonda bugüne kadar 437 terörist etkisiz hale getirildi, 400 barikat kaldırıldı, 35 çukur kapatıldı, bin 24 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 66 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bölgedeki vatandaşlarımızın huzur ve güvenle hayatlarını sürdürmesini sağlamak amacıyla terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler