1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 'Obama Hayal Kırıklığına Uğrattı'
Obama Hayal Kırıklığına Uğrattı

'Obama Hayal Kırıklığına Uğrattı'

BM Barış Elçisi Amerikalı ünlü aktör Douglas, ABD Başkanı Obama'nın nükleer silahların yasaklanmasıyla ilgili görev süresince yeteri kadar çaba göstermeyerek hayal kırıklığı yarattığını söyledi

A+A-

Birleşmiş Milletler (BM) Barış Elçisi Amerikalı ünlü aktör Michael Douglas, ABD Başkanı Barack Obama'nın nükleer silahların yasaklanmasıyla ilgili görev süresince yeteri kadar çaba göstermeyerek hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Douglas, BM Cenevre Ofisi'nde nükleer silahsızlanma ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, Obama'nın İkinci Dünya Savaşı sırasında ABD tarafından atom bombasıyla vurulan Japonya'nın Hiroşima kentine yapacağı ziyaretin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Obama'nın Hiroşima ziyareti sırasında Japonya'dan özür dilemeyeceğine ilişkin de değerlendirmede bulunan Douglas, ''Bu onun kararı ancak Hiroşima'yı ziyaret edecek olması beni mutlu etti." dedi.

Obama'yı görev süresi boyunca nükleer silahsızlanma konusunda yeteri kadar çaba göstermemekle eleştiren Douglas, "Hayal kırıklığı olduğunu söyleyebilirim ama umarım görev süresi bitmeden Hiroşima'da silahsızlanma konusunda söyleyecek bir sözü olur." ifadesini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler