1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Öğretmenden Zeytin Dalı Harekatı'na Şiirli Destek
Öğretmenden Zeytin Dalı Harekatı'na Şiirli Destek

Öğretmenden Zeytin Dalı Harekatı'na Şiirli Destek

SİVAS (AA) - Sivas'ın Gemerek ilçesinde bir öğretmen, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas'ın Gemerek ilçesinde bir öğretmen, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiklere destek amacıyla şiir yazdı.

Gemerek Cumhuriyet İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Kenan Çarboğa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Destan yazan bir milletin, destan yazan bir askerin, destanını yazmak da şairlerin görevi olsa gerek. Bu sebeple Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'de bulunan Mehmetçiğimizin gösterdiği büyük fedakarlıklar ve kahramanlıklar bu şiiri yazmama sebep oldu." dedi.

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı'na katılan kahraman Mehmetçiğe ithaf edilen şiirin bazı bölümleri ise şöyle:

"Toplandı Allah'ın kadim ordusu / Muhammed Nebi'nin hadim ordusu / Mazlumun, garibin nedim ordusu / Aleme yeniden nizam veriyor.

Yazılır tarihte yeni bir destan / Kurtulur bir millet kurtulur yastan / Filistin, Kafkasya, Doğu Türkistan / Bu kutlu akını umut görüyor."

 

Önceki ve Sonraki Haberler