1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Okullarda Karne Heyecanı
Okullarda Karne Heyecanı

Okullarda Karne Heyecanı

Çubuk ilçesinde eğitim gören 22 bin öğrenci, karnelerini aldı

A+A-

Ankara'nın Çubuk ilçesinde eğitim gören 22 bin öğrenci, karnelerini aldı.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Münevver Osman Kaya İlkokulu ve Ortaokulu’nda düzenlenen törene katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Öğrencilerin tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmesi tavsiyesinde bulunan Kaymakam Şahin, ilçede 22 bin öğrenci ve 170 öğretmenin bulunduğunu kaydetti.

Öğrencilerin hayata en iyi şekilde hazırlanması gerektiğini ifade eden Şahin, onların hayatı çok yönlü öğrenmesi konusunda program ve faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan ise, eğitimin birçok bileşenden oluştuğunu sadece öğretmenle veya öğrenciyle başarının yakalanamayacağını kaydetti.

Bileşenlerin bir araya gelmesiyle başarının yakalanabileceğini ifade eden Aslan, "Hem öğretmenlerimizin, hem velilerimizin hem de öğrencilerimizin bu konuda duyarlılık göstermesi gerekiyor. Çocuklarımız tatili hak ettiler. Tatili eğitim ve öğretimin içerisinde değerlendirmek gerekir. Bu anlamda tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan, sınıfları dolaşarak, öğrencilerle sohbet etti ve karnelerini verdi.

Karnelerini alan öğrencilerle aynı sıralara oturan Kaymakam Şahin, öğrencilerle ve velileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çubuk'ta 22 bin öğrencinin yanında bu yıl ilk defa 65 Suriye ve Afgan uyruklu öğrenci de karne heyecanı yaşadı.

Önceki ve Sonraki Haberler