1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Okullarda Karne Heyecanı
Okullarda Karne Heyecanı

Okullarda Karne Heyecanı

KONYA (AA) - Konya'nın Akşehir ilçesi Nihat Dayanık İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi.Törene, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe...

A+A-

KONYA (AA) - Konya'nın Akşehir ilçesi Nihat Dayanık İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Törene, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bilal Eği, Şube Müdürleri Mahmut İşcan, İsa Kürşat Ünver, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, bazı okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Karne töreninde konuşan kaymakam Sezgin, "Bugün sevgili çocukların ve gençlerin bir yıllık gayretlerini yansıtan karne günü hasat günü. Ne ekildiyse onun toplanacağı gün. Bu karneler sadece öğrencilerimizin değil. Hepimizin eğitim ve öğretime verdiği emek yansıyor bu karnelere." dedi.

"Zaten şu anda ellerinde karne olan çocuklarımızın yüzü gülüyor" diyen Sezgin, "Bu tablodan onlar adına da gurur duyuyoruz. Ben 2015-2016 eğitim öğretim yılında gayretli çalışmaları nedeniyle öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum." diye konuştu.

Program, törene katılan protokolün öğrencilere karnelerini verip birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Akşehir'de 39 ilkokul, 31 ortaokul, 16 lise ve 7 bağımsız anaokulunda toplamda 20 bin 822 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler