1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Okulların Tatile Girmesi
Okulların Tatile Girmesi

Okulların Tatile Girmesi

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Temsilcisi Oktay Cebeci, karnelerin alınmasıyla öğrencilerin dinlenme, öğretmenlerin yenilenme ve yöneticilerin de sorunları tespit ve çözüm için...

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Temsilcisi Oktay Cebeci, karnelerin alınmasıyla öğrencilerin dinlenme, öğretmenlerin yenilenme ve yöneticilerin de sorunları tespit ve çözüm için bir fırsat dönemine girdiğini belirtti.

Cebeci, yaptığı yazılı açıklamada, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ikinci kanaat döneminin karne heyecanı ile sona erdiğini hatırlatarak, yeni bir dönemin de başladığını dile getirdi.

Genel yetkili sendika olarak, ülkenin nitelikli bir eğitim sistemine kavuşması için yetkililerden sorunları çözmesini beklediklerini ifade eden Cebeci, şunları kaydetti:

"Karnelerin alınmasıyla öğrencilerimiz için dinlenme, öğretmenlerimiz için yenilenme, yöneticilerimiz için ise sorunların tespiti ve çözümü için bir fırsat dönemine giriyoruz. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olayları son dönemlerde iyice artmış ve okullarımızda yaygın bir sorun halini almıştır. Millî Eğitim Bakanlığı, eğitimcilere yönelik her saldırının sıkı takipçisi olarak, suçluların cezalandırılmasını sağlamalıdır. Tatil dönemi sorunların çözümü için fırsata dönüştürülmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı, sona eren eğitim-öğretim yılının bilançosunu çıkararak, başta eğitim çalışanlarının mali ve sosyal hakları ile çalışma şartları olmak üzere, eğitim öğretimin kalitesine ve çıktılarına olumsuz etkisi olan sorunlara, yeni eğitim öğretim yılından evvel çözüm bulmalıdır."

 

Önceki ve Sonraki Haberler