1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Opet "Temiz Tuvalet Tırları" Konya'da
Opet Temiz Tuvalet Tırları Konyada

Opet "Temiz Tuvalet Tırları" Konya'da

KONYA (AA) - OPET Petrolcülük AŞ tarafından oluşturulan "Temiz Tuvalet Tırları" Türkiye turuna Konya'da devam etti.Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, yaz seyahatleri nedeniyle OPET...

A+A-

KONYA (AA) - OPET Petrolcülük AŞ tarafından oluşturulan "Temiz Tuvalet Tırları" Türkiye turuna Konya'da devam etti.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, yaz seyahatleri nedeniyle OPET istasyonlarında yaşanabilecek yoğun kullanım nedeniyle, Türkiye genelinde hizmet verecek olan tırlar, Konya'daki OPET istasyonlarında da tuvaletleri hijyenik hale getirerek malzeme tedariği yapıp, OPET müşterilerine "temizlik ve hijyen" kurallarına yönelik bilgilendirici broşür ve temizlik kitleri dağıtacak.

Kampanya kapsamında iki ayrı rota üzerinden yola çıkan ve çekici olarak Ford Trucks 1848T çekicilerinin kullanıldığı tırlar, 19 Eylül’e kadar 27 şehirdeki 208 istasyonda hizmet verecek.

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, yaptığı açıklamada, proje ile 16 yıl içerisinde 9 milyon kişiye ulaşarak hijyen eğitimi verdiklerini belirtti.

"Tuvaletler, bir ülkenin medeniyet göstergesidir" diyen Öztürk, Temiz Tuvalet kampanyasını OPET istasyonlarının yanı sıra, 7,5 milyon kilometre yol kat ederek tüm Türkiye’de köy ve kasabalarında halka, okullarda öğretmen ve öğrencilere ulaştırdıklarını söyledi.

OPET standartlarının TSE işbirliği ile İçişleri Bakanlığı tarafından halka açık tuvaletler, işyeri ve restoran tuvaletleri dahil olmak üzere zorunlu kılındığını da hatırlatan Öztürk, "Sağlıklı bir gelecek için projemizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler