1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. OSB'ye Anaokulu Yapılacak
OSBye Anaokulu Yapılacak

OSB'ye Anaokulu Yapılacak

Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) anaokulu yapımına ilişkin protokolü imzaladı.

A+A-

KAYSERİ (AA) - Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) anaokulu yapımına ilişkin protokolü imzaladı.

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen protokole Vali Kamçı'nın yanı sıra, Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahamettin Karaköse katıldı.

Vali Kamçı, OSB içinde yapılması planlanan 16 derslikli anaokulunun yapımına arsa bağışlayarak katkı sağlayan OSB yönetimine teşekkür etti.

Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim döneminde faaliyete geçecek şekilde planlamasının yapıldığını belirten Vali Kamçı, okulun eğitime açılmasıyla birlikte OSB'de çalışan işçilerin çocuklarına önemli bir kolaylık sunulmuş olacağını söyledi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan da, OSB'de yaklaşık 65 bin çalışan olduğunu ve bu çalışanların çocuklarına yönelik anaokulu ihtiyacı olduğunu anlatarak, önemli bir protokole imza attıklarını ifade etti.

Nursaçan, görevindeki ilk günlerinde okul yapımı protokolü gibi hayırlı bir işe vesile olan Vali Kamçı'ya da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokole imzalar atıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler