1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Özel Gençler Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti
Özel Gençler Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti

Özel Gençler Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti

Gökcem Cafe Restoran çalışanlarının büyük bölümünü oluşturan Down Sendromlu gençler ve Devecioğlu ailesi İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından hayata geçirilen ve sadece Konya'da değil Türkiye'de tek olma özelliğini elinde bulunduran Konya’da ilk olarak gerçekleştirilen ’Konya Down Kafe ve Bistro’ ailesi İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman'ı makamında ziyaret etti. Yasemin ve Uğur Devecioğlu ailesi tarafından hayata geçirilen Restoranda görev yapan özel gençler Yaman ile uzun süre sohbet etme imkanı buldu.

Ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Yaman, " Güzel insanların güzel işler yaptıklarını görmek beni d çok mutlu etti. Bu kafede büyük bölümünün özellikle Down Sendromlu gençlerimizin istihdam edildiğini görmek, normal bir bireyden hiç farkı olmayan sistem ile çalışma hayatlarına kavuşturmak, ailelerine yük olmadan maddi ve manevi yönden kendi ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak, belirli bir süre hizmet verdikten sonra emekli olabilme imkanına kavuşturmak kesinlikle hafife alınacak bir durum değildir. Böylesine anlamlı ve örnek bir hizmetin oluşmasında emekleri olan Devecioğlu ailesini yürekten kutluyorum. Bundan sonra bizim üzerimize düşen her türlü göreve hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Yeter ki bu tür özel işyerlerinin ve çalışan özel gençlerin sayıları artırılsın Bize ve Konya halkına düşen görev ise böylesine güzel ve hayırlı çalışmalar amacı ile açılan kafeye destek vermeleri. Bu hizmeti gerçekleştiren Devecioğlu ailesi ve emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Ayrıca önümüzdeki günlerde bu gençlerimiz için bizde Emniyet Müdürlüğü olarak bir takım etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Devecioğlu ise, “Bizim tek amacımız özel gereksinimli bireylerin bilimsel çerçeve ve ışığında eğitim almalarını ve iş istihdamlarını sağlayarak yaşadıkları toplumda bağımsız yaşam sürdürmelerini sağlamaktır. Bu düşünceler ve eğitim sistemimizin bir parçası olarak düşündüğümüz dernek kafemizde gençlerimizin çalışacağı özel bir mekan olacak. Bizim tek beklentimiz vatandaşlarımızın cafe restoran hizmetlerinden faydalanarak gençlerimize bu konuda destek olmalarıdır. Bu kafe Konyalılarındır, vatandaşlarımızın bizlere vereceği en güzel hediye Down Sendromlu gençlerimizin işlettiği bu kafeye sahip çıkmaları ve destek olmalarıdır" diye konuştu.

Yasemin Devecioğlu ise yaptığı konuşmada, "Ocak 2016 tarihinde korumalı işyeri statüsü kazanan Gökcem Cafe & Restaurant korumalı iş yeri olma özelliğiyle ilimizde, hizmet sektöründe çalışan korumalı işyeri olma özelliğiyle ise Türkiye’de ilk olma özelliği taşımaktadır. Biz ilk adımı attığımız günden bu yana sadece kendi oğlumuzu değil oğlumuz ile birlikte onlarca özel gençlerimizi bağrımıza bastık. Bu gün geldikleri nokta, bizlerden sonra hayatlarını hem sosyal hem ekonomik yönden tamamen kendilerinin kimseye yük olmadan devam ettirebilmeleridir. Biz sizin aracılığınız ile bir kez daha gündeme getirmek istiyoruz. Bu durumda evladı olan anne babalar kesinlikle çocuklarını evlerine hapsetmesinler. Mutlaka bu tür eğitimi almaları için ön yargılarını kırsınlar. Bizim evladımız ve diğer gençlerimiz bunun en güzel örneği" dedi.

Konuşmaların ardından Gençler ve Devecioğlu ailesi Emniyet Müdürü Şükrü Yaman'ı çiçek ve plaket takdim etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler