1. HABERLER

  2. ADS

  3. Paslanmaz Sektörünün Öncü Markası Nikel Paslanmaz
Paslanmaz Sektörünün Öncü Markası Nikel Paslanmaz

Paslanmaz Sektörünün Öncü Markası Nikel Paslanmaz

Paslanmaz Sektörünün Öncü Markası Nikel Paslanmaz

A+A-

İnce yapısı ve rulo halde üretimi ile sanayi alanında en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi olan paslanmaz ürünler, çelik ve diğer madenlerin karışımlarından elde ediliyor. İlk olarak paslanmaz malzeme, Fransız bilim adamları tarafından bulundu.

Demir, krom, çelik ve nikel alaşımlarının birleşiminden elde edilen, paslanmaz malzeme, sac şeklinde ya da rulo şeklinde, ihtiyaca göre üretilir. Lazer kesim teknikleri ile istenilen şekillerde ve boylarda üretilir. 6,4 kg ve 1800 kg ağırlıklara kadar üretimi yapılabilen malzeme, krom elementi ile daha güçlü bir hale gelir.

Malzeme %100 geri dönüşümü yapılabilen bir yapıdadır.

Paslanmaz Kullanım Alanları

Sıcak su sistemlerinde, çamaşır makinelerinde, sanayi alanında, kimya araştırmalarında, sanayi tipi fırınların yapımında, ankastre ürünlerde, lastik üretimlerinde ve fotoğrafçılık alanlarında, yaygın olarak paslanmaz malzemeler kullanılır.

Sürtünme dayanımı ve korozyon direnci yüksek olan malzeme, yıllar boyunca dış koşullara karşı dayanabilir. Ayrıca geri dönüştürülebilir bir yapıdadır. Yapısındaki elementler sayesinde, yüksek oranda hijyen sağlar ve temizlenmesi de oldukça kolaydır.

Günümüzde artık birçok modern evde bulunan, ankastre mutfak ürünlerinde, çamaşır makinelerinin tamburlarında, bulaşık makinelerinin iç kısımlarında, bu ürünler yaygın olarak kullanım alanı buluyor.

Bu ürünler, günlük kullanımda birçok sektörün rağbet gösterdiği bir yapıya sahiptir. Kullanım alanı geniş olduğundan dolayı, gelecekte de yeni alanlarda kendisini göstermeye devam edecektir.

Yılların verdiği deneyimle bu alanda ilklere imza atan, “Nikel Paslanmaz Çelik Merkezi” zengin ürün çeşitleri ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

http://www.nikelpaslanmaz.com/

Önceki ve Sonraki Haberler