1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. 'Pavarotti'nin Mirası' Türkiye'de Sahnelenecek
Pavarottinin Mirası Türkiyede Sahnelenecek

'Pavarotti'nin Mirası' Türkiye'de Sahnelenecek

Müziğin farklı türlerini sentezleyen müzikal tiyatro şovu "Belcanto the Luciano Pavarotti Heritage", sanatseverlerle buluşacak

A+A-

İSTANBUL (AA) - Müziğin farklı türlerini sentezleyen müzikal tiyatro şovu "Belcanto the Luciano Pavarotti Heritage", sanatseverlerle buluşacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Luciano Pavarotti'nin izinde ilerleyen genç sanatçılardan oluşan topluluk, IEG Live ve PIU Entertainment iş birliğiyle Volkswagen Arena'da sahne alacak.

Ekibi 12 şarkıcı, 7 müzisyen ve 7 dansçıdan oluşan müzikalde, "Rönesans'tan Barok'a Belcanto", "18. yüzyıldan İtalyan ve Avrupa güldürücü operası", "Giuseppe Verdi", "Giacomo Pucini", "Neapolitan şarkısı" ve "Dünyadan Belcanto" olmak üzere altı ana tema sahnelenecek.

Son yüzyılın en ünlü tenorlarından Luciana Pavarotti'ye bir saygı duruşu niteliğindeki müzikal, opera aryaları, orijinal performansları ile Napoliten şarkılar ve İtalyan Belcanto stili ile düzenlenmiş çağdaş kompozisyonlar sunuyor.

Şarkıcıları, Pavarotti ile iş birliği içinde bulunmuş isimlerden seçilen "Belcanto the Lucıano Pavarotti Heritage", 17 ve 18 Aralık'ta izlenebilecek.

Muhabir: Musa Alcan

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler