1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pisten Uçağı Kaldıracak Vinçler Havalimanında
Pisten Uçağı Kaldıracak Vinçler Havalimanında

Pisten Uçağı Kaldıracak Vinçler Havalimanında

Trabzon'da pistten çıkan uçağı bulunduğu yerden kaldıracak vinçler Trabzon Havalimanı'na geldi

A+A-

TRABZON (AA) - Havalimanına indikten sonra pistten çıkan Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus'a ait yolcu uçağının kaldırılması amacıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesine bağlı Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele Birimi ekiplerince yapılan çalışmalar bugün de sürüyor.

Uçağı bulunduğu yerden kaldırması için havalimanına getirilen 2 vinç, aprona park edildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait hafriyat kamyonlarıyla getirilen taş ve kaya parçaları, vinçlerin daha rahat çalışabilmesi ve yumuşak toprağın sorun oluşturmaması amacıyla zemine dökülüyor.

Uçağı kaldırma işleminin, biri 500, diğeri ise 300 tonluk vinçlerle yarın yapılması planlanıyor.

THY'den Ordu-Giresun Havalimanı'na ek seferler

Türk Hava Yolları (THY), Trabzon Havalimanı'nın 18-19 Ocak'ta uçuşlara kapatılması nedeniyle Atatürk, Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Ordu-Giresun Havalimanı'na ek seferler yapılacağını açıkladı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) aldığı karar gereğince Trabzon Havalimanı'nın 18 Ocak saat 04.00'ten 19 Ocak saat 04.00'e kadar tüm uçuşlara kapalı olacağı hatırlatıldı.

Bu süre zarfında Trabzon Havalimanı varışlı ya da kalkışlı uçuşu bulunan tüm yolcuların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına "444 0 849/0850 333 0 849" numaralı çağrı merkezinden veya "www.turkishairlines.com" üzerinden seyahatlerinin son durumuyla ilgili bilgi temin etmelerinin önem arz ettiği aktarılan açıklamada, bu süreçte, Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Atatürk Havalimanı'na 4, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 4, Ankara Esenboğa Havalimanı'na ise 2 tarifeli ek seferin yapılacağı kaydedildi.

Önceki ve Sonraki Haberler