1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Polatlı'da Ramazan Denetimleri
Polatlıda Ramazan Denetimleri

Polatlı'da Ramazan Denetimleri

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki alışveriş merkezleri, ekmek fırınları, marketler, kasaplar ve pazar yerlerinde ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini...

A+A-

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki alışveriş merkezleri, ekmek fırınları, marketler, kasaplar ve pazar yerlerinde ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini yoğunlaştırdı.

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürü Abdil Sezer, ramazan ayına yönelik çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi vererek, fırın, market, lokanta gibi gıda ürünlerinin satışının yapıldığı iş yerlerinde, temizlik, ürünlerin son kullanım tarihleri, gıda yönetmeliğine uyumları, iş yeri ve çalışanların belgelerinin kontrolleri, işgaliye gibi konularda denetim gerçekleştirdiklerini belirtti.

Halkın, ramazan ayını huzur içinde geçirmesi amacıyla 24 saat çalıştıklarını belirten Sezer, "Ekiplerimiz, resmi ve bayram tatilleri dahil haftanın her günü, ilçede bulunan sıhhi ve gayrı sıhhi müesseseleri kontrol ediyor. Semt pazarları, kaldırımlar ve kamuya ait olan yerlerin de kontrol edildiği çalışmalar sabahın erken saatlerinde başlayıp gece yarısı sona eriyor. Ekiplerimiz her sabah fırın, kasap, bakkal ve süpermarket gibi alışveriş yerlerini denetleyerek insan sağlığına uygun olmayan ürünler ve satıcıları hakkında gerekli kanuni işlemi yapıyor. 2 motosiklet, 2 araç, 2 yaya ekibi ve 3 seyyar ekipten oluşan personelimiz 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürüyor." diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler