1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Polisten Hayvan Pazarında Sahte Para Uyarısı
Polisten Hayvan Pazarında Sahte Para Uyarısı

Polisten Hayvan Pazarında Sahte Para Uyarısı

KARAMAN (AA) - Karaman'da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı anlattı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık...

A+A-

KARAMAN (AA) - Karaman'da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı anlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesi Urgan Mahallesi'nde bulunan hayvan pazarında broşür dağıtarak, sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı satıcıları uyardı.

Dolandırıcıların bayram öncesi özellikle canlı hayvan pazarlarını hedef seçtiğini belirten ekipler, satıcılara sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini de anlattı.

Broşürlerde ise "Bayram öncesinde meydana gelebilecek sahte para olaylarına karşı vatandaşlarımızın yapmış oldukları para alışverişlerinde şüpheli durumlarla karşılaştıklarında öncelikle paraların birden çok güvenlik özelliklerini ve gerçek olan parayla karşılıklı kontrol etmeleri, sahte parayı veren şahsın eşkal, kimlik ve araç bilgilerinin tespit edilmesi halinde en kısa sürede 155 Polis İmdat veya 156 Jandarma hattını arayarak güvenlik güçlerine bilgi vererek yakalanmaları sağlanmalıdır." ifadeleri yer aldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler