1. HABERLER

  2. ADS

  3. Protein Tozu Kas Gelişimini Nasıl Etkiler?
Protein Tozu Kas Gelişimini Nasıl Etkiler?

Protein Tozu Kas Gelişimini Nasıl Etkiler?

Protein Tozu Kas Gelişimini Nasıl Etkiler?

A+A-

Günümüzde yapılan en popüler sporlardan bir tanesi de vücut geliştirmedir. Özellikle genç yaştaki erkekler tarafından güzel görünümlü bir vücuda sahip olmak amacı ile vücut geliştirme alanında özelleşmiş spor salonları oldukça ilgi görmektedir. Kişi bir çok vücut geliştirme programı arasından bünyesine en uygun olanı profesyonel bir antrenör öncülüğünde uygulayarak bu programa dahil olur. Düzenli antrenmanlar sonucunda kişi istediği vücuda sahip olur.

Proteinin Kas Yapımı İçin Önemi

Protein vücudumuzun üç temel besin maddesinden bir tanesidir. Oldukça önemli olan bu besin aynı zamanda kasların yapısını oluşturmaktadır. Yani vücudumuzdaki karbonhidrat ve yağ değil de proteinler kasa dönüşmektedir. Proteinler kasın temel maddesidir. Bu nedenle vücut geliştirmek isteyen kişiler için protein en önemli besinlerden bir tanesidir. Proteinlerin doğal yollar ile alınabileceği bazı besin maddeleri şunlardır;   

• Tavuk Eti

• Kırmızı Et

• Balık

• Yumurta

besinstore

Bu besinler günlük hayatta düzenli bir şekilde tüketilerek kas yapacak vücuda tamamen doğal olarak oldukça başarılı bir şekilde protein sağlayabilir. Ancak sürekli bu besinleri tüketmek pek mümkün olmayabilir. Birçok insan yukarıdaki besinlerden bazılarını sevmeyebilir. Ya da sürekli tüketimi bazı rahatsızlıklara yol açabilir. Aynı zamanda bu maddelerin sürekli tüketiminin sağlanması oldukça büyük bir masrafa yol açacaktır. Bu sebep ile kas yapacak kişilerin daha pratik yollara başvurması akıllıca olacaktır. Bu pratik yolların başında ise protein tozları gelmektedir. Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlanan protein tozları yukarıda örneklediğimiz besinlerin vücuda sağladığı proteini daha pratik olarak karşılayabilmektedir. Aynı zamanda protein tozu kullanımı düzenli olarak balık, tavuk ya da kırmızı et yemekten oldukça ucuza mal olacaktır. Ancak protein tozu kullanılırken uzman bir antrenör tarafından kullanım dozajlarının denetlenmesi oldukça önemlidir.

Protein Tozu Ve Etkileri                                 

Protein tozlarının hammaddesi peynirdir. Protein tozları peynir altı suyunun izole edilmesi ile üretilir. Üretim aşamasında tamamen doğal yollar kullanılmaktadır. Aynı zamanda protein tozu üretimi için kullanılan maddeler de tamamen organiktir.  Üretim aşaması ve içeriği her ne kadar doğal olsa da protein tozu kullanımı oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Protein tozlarına örnek verecek olur isek Whey protein ile başlayabiliriz. Whey protein en saf protein çeşididir. Whey protein de diğer birçok protein tozu çeşidi gibi peynir altı suyundan yapılır ve üretim aşamasında tamamen doğal işlemlerden geçirilir. Yani birçok insan tarafından düşünüldüğü gibi herhangi bir kimyasal veya sentetik bileşene sahip değildir.  Tamamen doğal ve zararsızdır. Günlük bir öğünde doğal yollardan 30 gram protein almak için yaklaşık 5-6 tane yumurta yenmesi gerekmektedir. Bu süreç içerisinde harcanan maddiyat ve zamandan protein tozu kullanılarak kolaylıkla tasarruf edilebilir. Kas  yapmak için gerekli hareketler ve antrenmanlar yapıldığı zaman kaslar tarafından oldukça fazla proteine ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanacağınız bu protein tozları kaslar tarafından ihtiyaç duyulan proteini direkt olarak kaslara sunmaktadır. Protein tozları genellikle vitamin, aminoasit, kreatinler, gibi pek çok takviye besin barındırmaktadır. Bu besinler sayesinde oldukça kolay bir şekilde vücut şekillenecek, istenilen kaslı vücuda sahip olabileceksiniz. Protein tozunun dışında diğer sporcu besin destek ürünleri ile ilgili de detaylı bilgiler alabilmek için https://www.besinstore.com/ adresine de göz atabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler