1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. PSA Grubu Ve DFM'den İki Yeni Anlaşma
PSA Grubu Ve DFMden İki Yeni Anlaşma

PSA Grubu Ve DFM'den İki Yeni Anlaşma

PSA Grubu ve Dongfeng Motors (DFM) ortaklıklarını güçlendirmek için iki yeni anlaşma daha imzaladı.

A+A-

PSA Grubu ve Dongfeng Motors (DFM) ortaklıklarını güçlendirmek için iki yeni anlaşma daha imzaladı.

PSA Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre, Dongfeng Peugeot Citroen Automobile (DPCA) için açıklanan yeni "5A+" orta vadeli plan, PSA Grubu ve DFM arasındaki stratejik ortaklık açısından yeni bir kilometre taşı niteliği taşıyor.

Her bir şirketi temsil eden başkanlar Carlos Tavares ve Zhu Yanfeng tarafından DPCA stratejik planı kapsamında imzalanan anlaşmaya göre iki şirketin Nisan 2015 tarihinden bu yana üzerinde çalıştığı ve geliştirmeye devam ettiği Common Moduler Platform’unun (CMP) bir de elektrikli versiyonu tasarlanacak.

Peugeot, Citroen, DS ve Dongfeng markaları e-CMP olarak adlandırılan bu yeni platformla 2019 yılından itibaren yüksek performanslı B ve C segmenti elektrikli araçları dünya pazarlarına sunacak. PSA Grubu ve DFM aynı zamanda uluslararası alanda ekiplerin ve personelin tecrübelerini geliştirmek üzere sinerjiyi artırmayı amaçlayan yeni bir insan kaynakları organizasyonu için anlaşma imzaladı.

Pratik olarak bu anlaşmayla; Ar&Ge, pazarlama, üretim, finans ve insan kaynakları departmanlarının operasyonel ekipleri arasında personel değişimi gerçekleştirilecek. Personel değişiminden elde edilen bilgi birikimi ve deneyimler insan kaynakları tarafından değerlendirilip ekiplerle paylaşılacak. PSA Grubu’nun "Push to Pass" stratejik planıyla örtüşen bu anlaşma aynı zamanda grubun bir dizi insan kaynakları zorluklarını aşmasına da yardımcı olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen PSA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, PSA ve DFM ekiplerinin iş birliğinin önemine işaret ederek, oluşturulan sinerjinin ekiplerin tecrübelerini ve bilgilerini geliştirme noktasında her iki tarafa da çok büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Yeni e-CMP platformu Dongfend ile yapılan ortaklıklarının çok önemli bir kilometre taşı niteliği taşıdığını aktaran Tavares, "Yeni platform sadece global pazarlarda daha hızlı büyümemizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda 2020 için belirlemiş olduğumuz karbon salınımı hedefimizi yerine getirmemizde de çok önemli bir rol üstlenecek." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, yeni "5A+" orta vadeli stratejik plan DPCA'yı müşterilerine kapsamlı mobilite çözümleri sunan yüksek verimlilik seviyesine sahip bir otomobil üretici yapmak üzere tasarlandı. Plan; "ürün ve hizmetlerle müşteri memnuniyetinde önemli ölçüde artış sağlarken müşteri memnuniyetinde 2018 yılına kadar endüstride ilk üç firma arasında ve 2020 yılına kadar ise ilk sırada yer almak", "2020 yılına kadar 100 milyar Çin yuanı üzerinde gelir elde etmek" ve "2020 yılına kadar ürün ile desteklenen karlı ve sürdürülebilir yüzde 30’luk bir büyüme yakalamak" olmak üzere 3 temel odak noktaya sahip bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler