1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Pursaklar'da Okullar "Hayat" Oluyor
Pursaklarda Okullar Hayat Oluyor

Pursaklar'da Okullar "Hayat" Oluyor

Pursaklar Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, okullardaki alanların herkese açık hale getirilmesini içeren “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında bu yılki yaz spor okulu faaliyetleri için dört okulun bahçesini kullanacak

A+A-

ANKARA (AA)- Pursaklar Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında, yaz spor okulu faaliyetleri için ilçedeki dört okulun bahçesini de kullanacak.

Pursaklar Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında düzenlenen yaz okulu faaliyetlerine katılan öğrencilerin en iyi şekilde misafir edilmesi amaçlanıyor. Belediyenin okullarda düzenleyeceği yaz spor okuluna katılacak öğrencilere spor kıyafetleri ücretsiz verilecek. Ücretsiz olarak yapılacak yaz spor okullu faaliyetleri arasında voleybol, futbol, taekwondo ve basketbolun yanı sıra adab-ı maşeret eğitimi ve çeşitli sosyal aktiveler de bulunuyor.

Kayıtlar ise Azmi Ertuğrul İlkokulu, Satı Öztürk İlköğretim Okulu ve Pursaklar İmam Hatip Lisesi, Tevfik İleri Kültür Merkezi, Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı, Şehit Salim Akgül Parkı İyisu Çeşmesi’nde yapılacak.

Bu kapsamda dört okulda düzenlenecek sportif faaliyetler 20 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'ta sona erecek.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz yaz spor okullarını basit birer spor okulu olarak görmüyor, bilakis çocuklarımıza erdemlilik bilinci kazandırmak ve ilçemizin şehir kültürünü yükseltmek için bunu bir vasıta olarak görüyoruz. Yavrularımız bu sene de en güzel şekilde eğitimlerini alacak, sporlarını yapacak. Her sene olduğu gibi bu yıl da belediye olarak onlara spor kıyafetlerini hediye edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler