1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ramazan Ayı
Ramazan Ayı

Ramazan Ayı

Sivas Numune Hastanesinde iftar sonrası oluşabilecek yoğunluğa karşı tedbirler alındı

A+A-

Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Orak, ramazan ayında iftar sonrasında Numune Hastanesinde yaşanabilecek yoğunluğa karşı gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

Orak, yaptığı yazılı açıklamada, "Toplumsal hayatımızda önemli bir yer tutan ramazan ayında dini bir vazifeyi yerine getirmek için oruç tutulmakta ve bununla birlikte bireylerin günlük yaşantılarında önemli değişiklikler olmaktadır." ifadelerini kullandı.

Ramazanın ilk gününde kronik rahatsızlıkları olan pek çok kişinin iftar yemeğinin ardından sağlık tesislerinin acil servislerine yoğun başvuruda bulunduğuna dikkati çeken Orak, şunları kaydetti:

"Bu nedenle ilimizin sağlık hizmetleri sunumunda önemli yer tutan hastanemiz bünyesinde gereken tedbirler alınmıştır. Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza, erişkin acil servisimizde, dahiliye, kardiyoloji, nöroloji, genel cerrahi, ortopedi, anestezi uzmanlarının yanı sıra 2 acil tıp uzmanı ve 4 hekim 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca istasyon ek binamızda yer alan kadın-doğum ve çocuk acil servisimizde, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ile anestezi uzmanının yanı sıra 3 pratisyen hekim de görev yapmaktadır."

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler