1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ramazan Ayına Doğru
Ramazan Ayına Doğru

Ramazan Ayına Doğru

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Öztürk, mesaj yayımladı

A+A-

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Öztürk, mesajında, duyguların zirveye ulaştığı rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan ramazan ayının insanların hem ibadetlerini hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlayarak yardım eli uzattıkları, paylaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirtti.

Allah'ın rızasını kazanmak için zekat, fitre ve sadakalarla ihtiyaç sahipleri, yetimler, kimsesizler ve çocukların sevindirilmesi gerektiğini ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:

"Ramazan ayında inancımızın ve kültürümüzün güzel örneklerini gösterip, ülkemizin barış, huzur, refah ve mutluluğuna katkı sağlama kararlılığımızı yenilemeliyiz. Bu ayda kazandığımız bütün güzel hasletlerimizi, yaşadığımız birlik, beraberlik, dostluk, barış ve kardeşlik havasını ramazan ayından sonra da sürdürebilmeli, bugünümüzü ve yarınımızı daima mutlu kılmak için, bir çaba içinde olmalıyız."

Öztürk, maddi manevi güzelliklerin yaşandığı ramazan ayının erdemli özelliklerin yerleşmesi için, bir vesile olarak değerlendirilmesi gerektiğinin vurguladı.

Ramazan ayında varsa dargınlıklara son verilmesi ve yaşlı ve kimsesizleri ziyaret ederek bu kutsal ayın ruhuna uygun olarak hareket edilmesi gerektiği aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

"Mübarek ramazan ayının tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de barış, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma içinde huzurlu bir şekilde geçmesi yegane temennimizdir. Barış ve mutluluğun egemen olduğu, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya temennisi ile başta Kırıkkaleli hemşehrilerim olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin ramazan ayını tebrik ediyor, sevgi, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum."

 

Önceki ve Sonraki Haberler