1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan Bayramı Kutlanıyor
Ramazan Bayramı Kutlanıyor

Ramazan Bayramı Kutlanıyor

Eskişehir'de bayramlaşma programı organize edildi

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Öğretmenevinde düzenlenen bayramlaşmada konuşan Eskişehir Valisi Azmi Çelik, başta Eskişehirliler olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek, mübarek ramazan ayı neticesinde sağlık ve huzurla bayrama erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Ümitlerinin hem Türkiye'de, hem de dünya coğrafyasının farlı bölgelerinde üzüntüyle izledikleri terörün Ramazan Bayramı'nın getirdiği birliktelik ruhuyla bir daha yaşanmaması olduğunu belirten Vali Çelik, şöyle konuştu:

"Yakın zamanda Sudi Arabistan'da, Irak'ta bunun yanı sıra ülkemizde görülen terör saldırıları hepimizi derinden üzdü. Maalesef huzurlu ve neşeli günlerimizin terör dolayısıyla sekteye uğradığı bir dönem ama bu vesileyle güvenlik görevlilerimize, askerimize, polisimize göstermiş oldukları fedakarca ve gayretli çalışmalarıyla terörle mücadeledeki başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki başta ilimiz olmak üzere daha huzurlu, neşeli, keyifli günlere hep birlikte ereriz. Bayramlar bir taraftan sevinci getirirken, bir taraftan da birlikte düşünmeyi, hareket etmeyi öğreten, yol gösteren önemli günler. İnşallah bunun farkına tez zamanda varırız. İnşallah bu vesileyle bir daha acı ve huzursuz günler görmeyiz."

Programa Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İl Jandarma Alay Komutanı Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ve diğer ilgililer katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler