1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan Bayramı'na Doğru
Ramazan Bayramına Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık ile Sivas Ticaret Borsası (STB) Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Kocacık, mesajında,...

A+A-

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık ile Sivas Ticaret Borsası (STB) Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kocacık, mesajında, bayramların insanlar arasındaki kardeşliğin daha çok hissedildiği, insanların birbirine daha çok yaklaştığı özel günler olduğunu vurguladı.

Ramazan Bayramı'nın dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan şiddet, kan ve gözyaşının durmasına vesile olmasını dileyen Kocacık, "Ülkemizin birlik ve beraberliğinin pekişmesine, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesine vesile olmasını diler, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlarım." açıklamasında bulundu.

- Hastaoğlu'nun mesajı

Abdulkadir Hastaoğlu da mesajında, "Manevi güzellikleriyle tüm insanlığı kuşatan mübarek ramazan ayını uğurlarken, bayrama kavuşmuş olmanın mutluluğunu, bu sene yaşanan terör olayları nedeniyle buruk kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

Bayramın barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgelediğini belirten Hastaoğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemizin ve aziz milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Birleştirici ve bütünleştirici özelliği bulunan bayramlar toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere Sivaslı hemşehrilerimizin ve tüm üyelerimizin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler