1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan Bayramı'na Doğru
Ramazan Bayramına Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Ramazan Bayramı'nın birlik, beraberlik ve kardeşlik...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Ramazan Bayramı'nın birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamına katkı yapması temennisinde bulundu.

Ekiciıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bayramların insanları ortak duygu ve düşüncelerde buluşturduğunu ifade ederek, hoş görmek, affetmek, sevmek gibi ulvi duyguları en üst noktaya çıkardığını belirtti.

Ramazan ayında üzücü terör olayları meydana geldiğini vurgulayan Ekicioğlu, şöyle devam etti:

"Ramazan ayında yaşadığımız terör olaylarında yitirdiğimiz askerimiz, polisimiz ve sivil insanlarımızın acısı ile Ramazan Bayramı’nı buruk bir şekilde idrak ediyoruz. Ancak; barışın, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün insanlık ve toplum için ne denli önemli olduğunu bizlere hatırlatan bayramlarımız, aynı zamanda da umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştiren özel günlerdir. İçimiz her ne kadar buruk olsa da; barış, sevgi, kardeşlik ve dayanışma duygumuzu bu Ramazan Bayramı’nda da en üst seviyede yaşayacağız."

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu da millet olarak Ramazan Bayramı'nı idrak etmenin sevinci içinde olduğunu dile getirdi.

Bayramların toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, kırgınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, gönüllerin birbirine yakınlaştığı, karşılıklı sevgi, saygı ve yardımlaşmanın yaşandığı, hastaların, kimsesizlerin, dostların, akrabaların ziyaret edildiği, çocukların sevindirildiği, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği günler olduğuna işaret eden Turpçu, "Bayramın, basın mensuplarına, ülkemiz ve Kırşehir’de yaşayan vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor, herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum." ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler