1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan Bayramına Doğru
Ramazan Bayramına Doğru

Ramazan Bayramına Doğru

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.Haktankaçmaz, mesajında, milletçe, milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin,...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Haktankaçmaz, mesajında, milletçe, milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yaşandığı müstesna zaman dilimlerinden biri olan ramazan ayını daha uğurladıklarını belirtti.

Bu kutlu ay vesilesiyle, devletin şefkat eli ve sıcaklığını hissettirmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Haktankaçmaz, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Ramazan ayı boyunca, her zaman minnetle ve şükranla yad ettiğimiz şehitlerimizin aileleri, kahraman gazilerimizin ve aileleri, yoksul ve kimsesizler, çocuklar, mülteciler, il yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, dernekler, iş adamları, esnaflar ve Kırıkkalelilerle bir ve beraber olduk. Kültürümüz ve geleneklerimizde özel bir yeri bulunan bayramlar vesilesiyle saygı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik iklimi içinde dargınlıklar ve kırgınlıklar unutulmalı, birbirimizle kucaklaşmalı, birlik ve beraberlik bağları pekişmeli, ziyaretlere çıkılmalı ve güzel hasletler yaşatılmalıdır. İlimizde vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı yakınları ve sevdikleriyle huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmesi için valiliğimiz koordinasyonunda ilgili kurumlarca gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Bu duygularla, İslam coğrafyasında yaşanan olayların, akan kan ve gözyaşının biran evvel dinmesi temennisiyle, tüm Kırıkkaleli hemşehrilerimin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı gönülden tebrik eder, bayramın sağlık, huzur ve mutluluğa vesile olması dilerim."

Önceki ve Sonraki Haberler