1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan Bayramı'na Doğru
Ramazan Bayramına Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru

YOZGAT (AA) - Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, Ramazan Bayramı nedeniyle sürücüleri uykusuz ve bakımsız araçlarla yola çıkmamaları ve trafik kurallarına uymaları...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, Ramazan Bayramı nedeniyle sürücüleri uykusuz ve bakımsız araçlarla yola çıkmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaların ısındığını, sıcak havanın sürücülerin dikkatlerinin dağılmasına neden olduğunu ifade ederek, bu nedenle de kazaların arttığına dikkati çekti.

Ramazan Bayramı tatiline girilmiş olması dolayısıyla yollardaki araç trafiğinin arttığını dile getiren Kaplan, "Mübarek ramazan ayını kazasız belasız atlatmayı diliyorum. Bunun için de sürücülerimizi trafik kurallarına uymaya davet ediyorum. Bizler, sürücüler olarak trafik kurallarına uymaya özen gösterirsek can ve mal kayıplarını en aza indirebiliriz diye düşünüyorum." dedi.

Kaplan, sürücülerin gidecekleri yerlere yetişmek amacıyla acele ettiklerini belirterek, "Aceleyle gidecekleri yerlere yetişmeye çalışan sürücüler birçok hata yapmakta, hem kendilerini hem de trafik güvenliğini tehlikeye düşürmektedirler. Ramazan ayı boyunca trafik kazalarından dolayı üzücü haber almamak için sürücülere daha sakin olmalarını, trafik kurallarına uymalarını ve daha dikkatli bir şekilde araç kullanmalarını öneriyoruz. Aksi halde beklenmedik kazaların yaşanması kaçınılmaz olur." diye konuştu
 

Önceki ve Sonraki Haberler