1. HABERLER

  2. OTOMOBİL

  3. Rentrent Uzun Dönem Araç Kiralamada Yeni Nesil Pazarlama
Rentrent Uzun Dönem Araç Kiralamada Yeni Nesil Pazarlama

Rentrent Uzun Dönem Araç Kiralamada Yeni Nesil Pazarlama

Gelişen sektörler yeni ihtiyaçlar doğuruyor, tıpkı uzun dönem araç kiralama sektöründe olduğu gibi.

A+A-

Gelişen sektörler yeni ihtiyaçlar doğuruyor, tıpkı uzun dönem araç kiralama sektöründe olduğu gibi. 2 yıl içerisinde 1.5 kat büyüyen sektör şirketlerin yanı sıra bireysel kullanıcıların da tercihi. Yükselen araç fiyatlarından dolayı müşteriler satın almak yerine uzun dönem araç kiralamaya yöneliyor. Özellikle şirketler açısından maliyetleri düşürmek ve satın almak yerine uzun dönem kiralayarak filonun operasyonunu kiraladıkları firmaya devrediyor olmaları büyük avantaj sağlıyor.

Durum böyle olunca kullanıcıların en uygun fiyata ve güvenilir firmaya ulaşmaları da yeni bir ihtiyacı doğurmuş durumda. Müşteriler birçok firma ile görüşmek, ayrı ayrı fiyat teklifi toplamak için oldukça zaman harcıyor. www.rentrent.com.tr bu ihtiyacı fark ederek hayata geçmiş bir proje. Rentrent üzerinde 50’nin üzerinde iş ortağı filo kiralama firması yer alıyor. Müşteriler tamamen ücretsiz olan bu sistem üzerinden uzun dönem araç kiralama talebi oluşturarak, tek seferde birçok firmadan fiyat teklifi toplayabiliyor.

Projeyi kullanan müşteri sayısı binleri geçmiş durumda. Oluşan binlerce talebe firmalar tarafından fiyat teklifleri gönderiliyor. Müşteriler de uygun buldukları firmalar üzerinden kiralama işlemlerini gerçekleştiriyor. Proje müşteri bazında tamamen ücretsiz olarak çalışıyor. İş ortağı firmalar üzerinden gelir sağlayan proje şimdiden piyasada geniş bir yer edinmiş durumda.

Proje Türkiye’nin her yerinden talep toplamasının yanı sıra, aynı şekilde müşterinin hizmete ulaşması için de Türkiye’nin her yerinden iş ortağı bulundurmayı hedefliyor. Şuan için 50’nin üzerinde iş ortağı sistemde yer alıyor. Bazı şirketler ve özellikle bireysel kullanıcılar yaşadıkları ilden hizmet almayı tercih ettikleri için, projenin yayılma oranı müşteriler için de tercih sebebi oluyor.

Rentrent üzerinde yaklaşık 2500 araç için talep oluşturulabilir durumda. Firmalar müşterilerine Euro ve TL bazında teklif verebiliyorlar. Sistemlerini sürekli geliştirdiklerini kaydeden proje yetkilileri, uzun dönem araç kiralama sektörüne yoğunlaşan projelerinde birçok yeniliği de sisteme getireceklerini dile getiriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler