1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rio'da Olimpiyat Heyecanı Başlıyor
Rioda Olimpiyat Heyecanı Başlıyor

Rio'da Olimpiyat Heyecanı Başlıyor

Anadolu Ajansı (AA), Brezilya'nın ev sahipliğinde resmi olarak yarın başlayacak 2016 Rio Olimpiyatları ile ilgili haberleri 11 dilde yayımlayacak

A+A-

Brezilya'nın en büyük ikinci kenti Rio de Janeiro'da düzenlenen dünyanın en önemli spor organizasyonu olimpiyatlarda dünyaca ünlü atletlerin yanı sıra 21 branşta yarışacak 103 milli sporcuya ilişkin haber, fotoğraf ve görüntüler, Anadolu Ajansı tarafından abonelerine ulaştırılacak.

Anadolu Ajansı'nın internet sitesinde ve sosyal medyasında, organizasyonu tanıtıcı, güncel ve önemli gelişmeleri mercek altına alacak infografikler, sporseverlere sunulacak.

Haberler 11 dilde yayımlanacak

AA'nın olimpiyat haberleri, İngilizce, Arapça, Farsça, BHS (Boşnakça, Hırvatça, Sırpça), Fransızca, Rusça, Makedonca, Arnavutça, Kürtçe'nin Soranca ve Kurmanca dil gruplarından da tüm dünyaya servis edilecek.

Brezilyalı milli futbolcu Neymar, Jamaikalı rekortmen sprinter Usain Bolt gibi yıldızların sahne alacağı oyunlarla ilgili haberler, sosyal medyadan da "#RIO2016" etiketiyle paylaşılacak.

Olimpiyatların tarihi, ekonomik yönü, sporcularla özel röportajlar, doping ve sakatlık gibi gerekçelerle oyunlara katılamayan yıldızlar, milli sporcuların oyunlara hazırlık süreci gibi konularda Anadolu Ajansı, bugüne kadar 10'u infografikli, 34'ü özel olmak üzere toplam 80 habere imza attı. AA, çalışmalarına oyunların sona ereceği 22 Ağustos tarihine kadar aralıksız devam edecek.

Oyunlarda yer alacak milli sporcuların elde ettiği başarılar, Rio'da yaşanan renkli görüntüler, güvenlik konusundaki son gelişmeler ve madalya sevinci yaşayan sporcularla yapılan özel röportajlar AA tarafından süratle yayına sokulacak.

Turnuvayı AA ekibi yerinden takip edecek

Olimpiyatları, 7 kişiden oluşan AA personeli yerinden takip edecek.

Oyunlar boyunca başta Türk Milli Takımı olmak üzere tüm sporculara ilişkin müsabaka haberleri, basın toplantıları, antrenmanlar, röportajlar ve izlenimler sporseverlerle buluşturulacak.

Muhabir: Doğa Kırmızıoğlu

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler