1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Sadıkhacı İlkokulu Öğrencilerinden Anlamlı Proje
Sadıkhacı İlkokulu Öğrencilerinden Anlamlı Proje

Sadıkhacı İlkokulu Öğrencilerinden Anlamlı Proje

Konya'nın Beyşehir’e ilçesinde Sadıkhacı İlkokulu öğrencileri, değerler eğitimi kapsamında ‘Doğruluk Dükkanı’ adlı bir proje başlattı

A+A-

Beyşehir’e bağlı Sadıkhacı İlkokulu öğrencileri, "Doğruluk Dükkanı" adlı bir proje başlattı.

Proje öğrencilere, dürüst alışveriş yapmayı, yardımlaşmayı ve yardımsever davranışları kazandırmayı hedefliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk proje ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu proje dürüst, doğru, adaletli alış veriş yapma alışkanlığını öğrencilerimize kazandırılıyor. Proje sayesinde öğrenciler doğruluk, dürüstlük ve yardımlaşma değerlerini kazanmış olacaklardır." dedi.

Sadıkhacı İlkokulu Müdürü Sıdıka Kalay'da okul koridorlarında oluşturulan raflara hem sağlıklı, hem de öğrencilerin isteklerine uygun şekilde yiyecek ve içecek malzemelerinin koyulduğunu söyledi.

Ürün raflarının yanına ise öğrencilerin aldıkları ürünlerin ücretlerini atabilecekleri para kutuları yerleştirildiğini ifade eden Kalay, şunları kaydetti:

"Bu sayede başında hiç kimse beklemeden öğrenciler alacakları ürünün ücretini para kutularına attıktan sonra istediği ürünü alabilmektedir. Okulumuzda gerçekleşen bu projede elde edilen gelirin tamamı ile ramazan ayı için ihtiyaç sahibi birçok aileye yardım kumanyası hazırlayarak öğrencilerle yardımlaşmanın önemini öğretmiş olacağız."
 

Önceki ve Sonraki Haberler