1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. "Sağlık İçin Hareket Et Günü"
Sağlık İçin Hareket Et Günü

"Sağlık İçin Hareket Et Günü"

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından toplumda fiziksel aktivite ve sağlık ilişkisine dikkati çekmek amacıyla, 10 Mayıs "Dünya Sağlık İçin Hareket Et" günü kapsamında...

A+A-

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından toplumda fiziksel aktivite ve sağlık ilişkisine dikkati çekmek amacıyla, 10 Mayıs "Dünya Sağlık İçin Hareket Et" günü kapsamında yürüyüş düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan öğrenciler ve kurum yöneticileri, Alaaddin Bulvarı'ndan geçerek Kültürpark'a kadar yürüdü.

Halk Sağlığı Müdürü Hasan Öznavruz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, müdürlük olarak fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenmeye farkındalık oluşturmak için yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Gelişmekte ve gelişmiş olan ülkelerin en büyük sorununun obezite olduğunu belirten Öznavruz, "Sağlık Bakanlığı özellikle okul çağı öğrencilerinin yüzde 22,5'inin obez olduğunu tespit etti. Obez çocukların yüzde 30'unda da aşırı kilo problemi ortaya çıktığı görüldü. Bu tür etkinliklerle şimdiden tedbirimizi alırsak ileride kronik hastalık olabilecek hipertansiyon, kalp, şeker, kas-eklem hastalığı gibi bir çok hastalığı engellemiş oluruz." dedi.

Öznavruz, her yaşta fiziksel aktivitenin sağlık için önemli olduğunu dile getirerek, bu organizasyonları, Sağlık Bakanlığının projeleri kapsamında Halk Sağlığı Kurum Başkanlığının yürüyüş takvimi çerçevesinde organize ettiklerini bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler