1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sağlık-sen Kırşehir Şubesi'ndeki İstifalar
Sağlık-sen Kırşehir Şubesi'ndeki İstifalar

Sağlık-sen Kırşehir Şubesi'ndeki İstifalar

KIRŞEHİR (AA) - Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan, yönetimin yarısından fazlasının istifasını sunduğunu belirterek, acilen...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan, yönetimin yarısından fazlasının istifasını sunduğunu belirterek, acilen olağanüstü genel kurula gidilmesi gerektiğini bildirdi.

Yücesan, yaptığı yazılı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında açılan davada hapis cezası alan ve tahliye edilen şube başkanının, görevine devam etmek istemesi üzerine ocak ayı başında yönetimden istifa ettiklerini anımsattı.

İstifa dilekçelerinin Genel Merkez tarafından sonuçlandırılmadığını ve mevcut başkanının görevine devam ettiğini aktaran Yücesan, şunları kaydetti:

"Ne acıdır ki aradan geçen onca zamana rağmen bu kişi hala görevden alınmadığı gibi, istifa taleplerimiz de genel merkez tarafından neticelendirilmemiştir. Adeta bir kaos ortamı yaratarak FETÖ'den ceza alanlar birileri tarafından Kırşehir Sağlık Sen'in bitirilmesi pahasına korunmaktadır. Buradan Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimize sesleniyorum, Kırşehir Şubesi yönetim kurulu üyelerinin ve sendika üyelerinin feryatlarını duymamazlığa devam edemeyiz. Çok acil köklü bir çözüm sağlanması lazım. Yönetimin yarısından fazlası istifalarını sunmuştur. Şartların oluşması nedeniyle acilen olağanüstü genel kurula gidilmelidir."

 

Önceki ve Sonraki Haberler