1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. "Sağlıklı Yaşam Aracı" Sivas'ta
Sağlıklı Yaşam Aracı Sivasta

"Sağlıklı Yaşam Aracı" Sivas'ta

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen "Sağlıklı Yaşam Aracı" Sivas'a geldi.

A+A-

SİVAS (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen "Sağlıklı Yaşam Aracı" Sivas'a geldi.

Toplumun sağlığı ile ilgili farkındalık, kontrol yeteneklerinin artırılması, halk sağlığının korunması, geliştirilmesinin sağlanması, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi, bireylerin daha fazla bilgi edinmesi yönünde hizmet veren "Sağlıklı Yaşam Aracı" Sivas İnönü İlkokulu önünde konuşlandırıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından İnönü İlkokuluna getirilen, "Sağlıklı Yaşam Aracı"nda okul bahçesinde öğrencilere sağlıklı beslenme, diyabet, anne sütü, diş sağlığı gibi konuları anlatarak eğitici broşürler dağıttı.

Obezite ile mücadele konusunda öğrencilere uyarılarda bulunan Sivas Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam, şunları dile getirdi:

"Sağlık Bakanlığının sağlığın geliştirilmesi yönelik faaliyetleri kapsamında her il için planladığı, gönderdiği mobil sağlıklı yaşam araçlarımızdan bir tanesi de Sivas'ımıza gelmiş bulunmaktadır. Bu araçlarımızda her şeyden önce toplumun sağlık kültürünü, sağlık okur yazarlığını artırma faaliyetleri yapacağız. Hastalık risklerinin azaltılması bunların önlenmesi noktasında bilgilendirme faaliyetleri yapacağız. Bununla birlikte öncelikli hedeflerimiz çocuklarımız olmak üzere eğlenceli bir şekilde onlara ulaşmak kaydıyla onların sağlıklı beslenme, hijyen hareketli hayat, ağız ve diş sağlığı alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla eğlenceli bir şekilde onlara ulaşmak maksadındayız."

Daha sonra araç içinde kurulu olan televizyondan sağlıklı yaşam konulu kısa filmler öğrencilere izletildi.

Önceki ve Sonraki Haberler