1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sahibinden.com'un Kullanıcı Sayısı Sahur Saatlerinde Yüzde 110 Arttı
Sahibinden.comun Kullanıcı Sayısı Sahur Saatlerinde Yüzde 110 Arttı

Sahibinden.com'un Kullanıcı Sayısı Sahur Saatlerinde Yüzde 110 Arttı

İSTANBUL (AA) - Sahibinden.com'un kullanıcı sayısında, sahur vakitlerinde yüzde 110'luk artış kaydedildi.Sahibinden.com açıklamasına göre, 6 Haziran’da başlayan ramazan ayıyla değişen...

A+A-

Sahibinden.com'un kullanıcı sayısında, sahur vakitlerinde yüzde 110'luk artış kaydedildi.

Sahibinden.com açıklamasına göre, 6 Haziran’da başlayan ramazan ayıyla değişen uyku saatleri ve yeme-içme düzenleri, tüketicilerin on-line alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı. Sahibinden.com, sahur saatleri içinde site ve mobil trafiğinde yaşanan değişiminin yanı sıra kullanıcıların on-line alışveriş tercihlerine ilişkin verilerini açıkladı.

Verilere göre, ramazan başlangıcından bu yana site içi genel trafik yüzde 6 artarken 01.00 - 05.00 saatlerinde kullanıcı sayısı yüzde 110 arttı. Ayrıca kullanıcıların sahura kadar sitede geçirdiği sürede de yüzde 17'lik artış gözlemlendi.

Kullanıcıların ramazanda, alışverişlerinde özellikle mobili tercih ettiği görüldü. Sahuru beklerken en yüksek trafik saat 03.00 civarında gerçekleşti ve bu saatte sahibinden.com'un Android mobil uygulamasında yüzde 408, IOS uygulamasında yüzde 390 trafik artışı yaşandı.

Kullanıcıların sahur saatlerinde en çok baktığı kategoriler değişmedi, "emlak" ve "vasıta" kategorilerini "alışveriş" takip etti. Ramazanda özellikle karavan ilanlarına ilginin arttığı kaydedildi.

Sahurda trafik artışının en çok görüldüğü iller ise Gaziantep, Konya ve Ankara oldu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler