1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 'Sakin Şehir' Uzundere'nin Turizm Hamlesi
Sakin Şehir Uzunderenin Turizm Hamlesi

'Sakin Şehir' Uzundere'nin Turizm Hamlesi

Dünyadaki "sakin şehirler" ağına kabul edilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, yapılacak yeni yatırımlarla turizmdeki iddiasını artırmayı planlıyor

A+A-

Cittaslow İcra Kurulunca "sakin şehirler" ağına kabul edilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, planlanan yeni yatırımlarla turizmdeki iddiasını artırmayı hedefliyor.

Binlerce yıllık tarihe ve doğal güzelliklere sahip olan Uzundere, dünyadaki "sakin şehirler" ağına kabul edilmesinin uluslararası tanınırlıkta sağlayacağı avantajı, sahip olduğu tarihsel ve doğal güzelliklerle uyumlu yapılacak yeni yatırımlarla ziyaretçiler için yeni cazibe noktaları oluşturmayı planlıyor.

Uzundere Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uzundere'nin Tortum Gölü ve Yedigöller gibi turizm materyalleri bakımından önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

İlçe halkı umutlu, ziyaretçiler memnun
Tortum Şelalesi'nde işletmecilik yapan Recep Ata ise turizmde son yıllarda gelişme kaydedildiğini ve yerli ve yabancı birçok turistin ilçeye ziyarete geldiğini belirtti.

Uzundere'nin turizme uygun bir bölge olduğunu, "sakin şehir" unvanının da buna katkı sağladığını ama bazı eksikliklerin giderilmesi gerektiğini dile getiren Ata, "Sakin şehirler içine girdik. Bu bizim için gurur verici bir şey ama gönül istiyor ki daha çok tesis olsun ve çok ziyaretçi gelsin. Buranın havası çok güzeldir. Turlar geliyor ama şelale bölgesinde fırtınalı havalarda yapacak bir şeyimiz kalmıyor. İstiyoruz ki kapalı bir alanımız olsun." dedi.

lçe sakinlerinden 86 yaşındaki Cuma Özkal da Uzundere'nin eşsiz güzelliklere sahip olduğunu ifade ederek, ziyaretçilerin ilçeyi "cennette yaşıyorsunuz" sözleriyle nitelediklerini söyledi.
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler