1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanat Ve Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor
Sanat Ve Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor

Sanat Ve Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediyesinin açtığı sanat ve meslek edindirme kursları eğitimlerine devam ediyor.Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada,...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Melikgazi Belediyesinin açtığı sanat ve meslek edindirme kursları eğitimlerine devam ediyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, sanat ve meslek edindirme kurslarında her yıl yaklaşık 6 bin kişinin eğitim gördüğünü ve iş arayanların kalifiye eleman olarak iş gücüne katılmalarını sağladıklarını belirtti.

Her yıl iki dönem olmak üzere 18 kurs merkezinde 23 dalda mesleki eğitim verdiklerini anlatan Büyükkılıç, talep doğrultusunda farklı dallarda da kurs açacaklarını bildirdi.

Kursların kişisel becerileri artırdığını ve kursiyerleri kent kültürüne kazandırdığını ifade eden Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Melikgazi Belediyesi olarak kilim, nakış, tel örgü, gümüş-nakışı gibi sanatsal eğitimler yanında kuaförlük, ev tekstili, dikiş gibi mesleki kurslar düzenliyoruz. Ayrıca pasta, yemek yapımı ve özelikle büyük rağbet gören Kayseri mutfağı gibi yöresel ve bölgesel yemekleri de usta öğreticiler ile öğretiyoruz. Şimdi ise talep üzerine yoğurt yapma, konservecilik ve sebze kurutma gibi bilgilerin yer aldığı kurs açacağız. Öğrenciler yoğurt yapacaklar sonra da ayran olarak tüketecekler. Ayrıca hafta sonları sosyal tesislerde öğrencilere Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler ve yabancı dillerde ders verilecek. Hafta içi ise öğrencilerin anne ve ablaları bu merkezlerde farklı konularda kurs alacaklar."

Önceki ve Sonraki Haberler