1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sanayide Kamu Alımları Konferansta Tartışılacak
Sanayide Kamu Alımları Konferansta Tartışılacak

Sanayide Kamu Alımları Konferansta Tartışılacak

ANKARA (AA) - Yüksek teknolojili ürünleri içeren kamu alımlarında yerli sanayiye iş payı verilerek, sanayinin iş yapabilme yeteneği ve teknoloji yoğun üretimin artırılmasına yönelik geliştirilen...

A+A-

ANKARA (AA) - Yüksek teknolojili ürünleri içeren kamu alımlarında yerli sanayiye iş payı verilerek, sanayinin iş yapabilme yeteneği ve teknoloji yoğun üretimin artırılmasına yönelik geliştirilen Sanayi İşbirliği Programı kapsamında 17 Mayıs'ta konferans düzenlenecek.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSTİM OSB) İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, dünyada kamu alımlarının, yerli sanayinin ve teknolojinin gelişmesine büyük katkı sağlayan bir sanayi politikası aracı olarak görüldüğü ifade edildi.

Söz konusu uygulamanın savunma ve diğer sanayi alanlarında olmak üzere 130 ülkede kabul gördüğü kaydedilen açıklamada, dünyadaki toplam ticaretin yaklaşık yüzde 12'sinin kamu alımları ile bağlantılı olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Ankara Ticaret Odası (ATO) Kamu Alımlarında Yerli Katkı ve Offset Uygulamaları Özel İhtisas Komisyonu ve OSTİM kümelenmeleri işbirliği ile "Kamu Alımlarında Sanayi İş Birliği Programı" başlıklı konferans düzenleneceği duyurulan açıklamada, konferansta ATO Başkanı Salih Bezci, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın'ın yanı sıra ilgili bakanlıkların temsilcilerinin katılmasının beklendiği bildirildi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler