1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sancaktepe'de Gayrimenkul Fiyatlarında Artış
Sancaktepe'de Gayrimenkul Fiyatlarında Artış

Sancaktepe'de Gayrimenkul Fiyatlarında Artış

Milliyet Emlak'tan yapılan açıklamada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapımı ile birlikte emlak değerlerinde artış görülen Sancaktepe'de Üsküdar-Sancaktepe metrosunun açılması emlak fiyatlarındaki artışı desteklediği aktarıldı

A+A-

İSTANBUL (AA) - Sancaktepe'de gayrimenkul fiyatlarında artış dikkati çekiyor. Yaklaşık 355 bin nüfusa sahip ilçede hareketlenmeler görülüyor.

Milliyet Emlak'tan yapılan açıklamada, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapımı ile birlikte emlak değerlerinde artış görülen Sancaktepe'de Üsküdar-Sancaktepe metrosunun açılması da emlak fiyatlarındaki artışı desteklediği aktarıldı.

Türkiye'deki ilk sürücüsüz metro hattı olan akıllı metro geçiş güzergahındaki Sancaktepe'de konut projelerinin sayısında da artış gözleniyor. Günlük 1 milyon 500 bin kişiyi taşıyan metro hattı ile Üsküdar-Sancaktepe arası sadece 24 dakikaya düşüyor. 16 istasyon ve 20 kilometreden oluşan akıllı metro hattı, Marmaray Üsküdar istasyonu ile birleşiyor ve Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasında gerçekleşen yolculukları rahatlatıyor.

Metro hattı üzerinde yer alan Altunizade istasyonu ile de metrobüs ve diğer toplu taşıma araçlarına ulaşım da çok daha rahat hale gelecek.

Milliyetemlak.com verilerine göre, İstanbul Sancaktepe ilçesindeki satılık gayrimenkul fiyatları bir önceki yıl baz alındığında yüzde 26,67 oranında artış gösteriyor. İlçede yer alan satılık dairelerin son bir yıldaki metrekare fiyatları ortalama 1995 lira civarında oluyor. 2015 yılı içinde Sancaktepe ilçesindeki 100 metrekarelik dairelerin fiyatı ortalama 154 bin 500 lira civarından 199 bin 500 lira civarına çıkıyor.

İlçedeki kiralık daire fiyatlarına bakılırsa geçen yıla göre kira fiyatlarında da yüzde 19,70 oranında artış gözleniyor. 2015 yılında Sancaktepe ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik dairelerin ortalama kiraları 729 liradan 948 liraya yükseliyor.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler