1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Saraycık, Çayyolu'na Rakip Olacak
Saraycık, Çayyoluna Rakip Olacak

Saraycık, Çayyolu'na Rakip Olacak

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinden sonra Saraycık bölgemiz, Çayyolu gibi olacak." dedi.

A+A-

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinden sonra Saraycık bölgemiz, Çayyolu gibi olacak." dedi.

Tuna AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sincan'daki Saraycık Mahallesi kentsel dönüşüm projesi hakkında konuştu.

Vatandaşlarla yapılan görüşmelerin ardından tapu işlemlerinin devam ettiğini ifade eden Tuna, bu ay içerisinde toplu konut inşaatlarının ihalesinin de başlayacağını hatırlattı.

İnşaat süresinin ortalama 18 aylık bir sürede gerçekleşeceğini belirten Tuna, "Sincan Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinden sonra Saraycık bölgemiz, Çayyolu gibi olacak. TOKİ'nin Türkiye genelinde yürüttüğü en büyük projelerden olan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile Ankara'nın batısında yepyeni bir şehir kurulacak." diye konuştu.

- "İlk etapta 5 bin 600 konut yapılacak"

Saraycık Mahallesinde ilk etapta 5 bin 600 konut yapılacağını ifade eden Tuna, mevcut alanın yaklaşık 20 bin konutluk bir kapasiteye sahip olduğunu, 500 hektarlık alan dışındaki bölgenin arsa olarak hak sahiplerine tahsis edileceğini söyledi.

Tuna, Saraycık bölgesinin asayiş noktasında çok sıkıntılı bir alan olduğuna dikkati çekerek, "Uyuşturucu, fuhuş, adam kaçırma, gasp gibi aklınıza ne sıkıntı gelirse, yoğun olarak yaşandığı bir mahallemizdi. Kentsel dönüşüm projemiz bunların hepsini o bölgeden dağıtacaktır. Çünkü bu sıkıntıların sebepleri orada yaşayan hak sahipleri değil, onlar bu dertten çok muzdaripti." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler