1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Sarayönü'ne Modern Halk Pazarı
Sarayönüne Modern Halk Pazarı

Sarayönü'ne Modern Halk Pazarı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sarayönü Belediyesi iş birliğinde başlatılan çalışmayla ilçe halk pazarının üzeri kapatılıyor.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sarayönü Belediyesi iş birliğinde başlatılan çalışmayla ilçe halk pazarının üzeri kapatılıyor.

İlçenin daha modern bir halk pazarına sahip olabilmesi için hazırlanan 958 bin liralık proje kapsamında 2 bin 200 metrekare alanın üzeri kapatılacak.

Bir aya kadar tamamlanması planlanan çalışmaların ardından Sarayönü, üzeri kapalı ve modern bir halk pazarına kavuşacak.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, AA muhabirine yaptığı açıklamada yeni halk pazarı sayesinde esnafların ve vatandaşların alışveriş yaparken olumsuz hava şartlarından etkilenmeyeceğini söyledi.

Solak, yeni düzenlemede pazar yerinin içerisine araçlar giremeyeceğini belirterek, "Araçlar satacakları malları sabah tezgahlara boşaltıp pazarı terk edecek. Pazarda sadece satıcılar ve ürünleri yer alacak. Tüm projelerimizde bizden desteğini esirgemeyen milletvekillerimize, özellikle Hüsniye Erdoğan hanıma, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek ve ekibine teşekkür ederiz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler